Folyószámla-hitelkeret

A folyószámla-hitelkeret egy kifejezetten bankszámlához kapcsolódó hitel, amely megnyújtja az egyenlegedet és ezzel a mozgásteredet a pénzügyi tranzakcióid során.

A folyószámla-hitelkeretet akkor adják a bankok, ha jövedelmed érkezik a náluk vezetett bankszámlára és már legalább három hónap óta fennáll ez az állapot. A keret mértéke a jövedelmeddel arányos, esetleg annak többszöröse is lehet.

A keret hozzáadódik a mindenkori egyenlegedhez, így annyival többet költhetsz. Ha emiatt már a hitelkeretedben vagy, akkor az egyenleged negatív lehet, de ez a hitelkeret mértékéig szabályos.

Ha az egyenleged a folyószámla-hitelkeretben tartózkodik, akkor minden jóváírás automatikusan a tartozásodat csökkenti, és minden terhelés növeli azt.

A folyószámla-hitelkerethez költségek (pl. rendelkezésre tartási jutalék, prolongációs jutalék, folyósítási díj, hitelkamat,stb.) kapcsolódhatnak és akkor is lehet díja, ha nem használod.

A folyószámla-hitelkeretet a bank kifejezetten a jövedelmeddel arányosan szabja meg azért, hogy a fizetésed mindig feltöltse azt, azaz legalább egy hónapban egyszer visszafizesd a hitelt (vagy jövedelemhez viszonyított többszörözés esetén annak egy részét). Ez a legnagyobb veszélye is egyben, hiszen könnyű vele hitelcsapdába kerülni. Egyszer elköltöd a hitelkeretet és utána már mindig azon belül mozogsz csak az egyenlegeddel: a fizetésed feltölti, a fizetésed elköltése pedig megterheli a hitelkeretet. Érdemes apránként visszafizetni a folyószámla-hitelkeret tartozást.

George Online Díjcsomag Kedvezményes szinten
  • 30 000 Ft jóváírás, ha új ügyfélként nyitod most meg
  • korlátlan ATM készpénzfelvétel, feltételekkel
  • ingyenes átutalás, beszedés havi 400 000 forintig
Részletek
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • Tranzakciós illeték összegének kiszámolása számoógéppel
    Bankszámla

    Tranzakciós illeték: minden, amit tudnod kell róla 2024-ben

    Ebben az útmutatóban megtudhatod, hogy mi is az a pénzügyi tranzakciós illeték, ki fizeti és mikor, továbbá milyen kivételek vonatkoznak rá, amikor nem kell megfizetni.

    frissítve: 2024. április 18.
  • Telefonszámra vagy e-mail címre utalnál pénzt? Megmutatjuk, hogyan segít a másodlagos azonosító!
    Bankszámla

    Telefonszámra vagy e-mail címre utalnál pénzt? Megmutatjuk, hogyan segít a másodlagos azonosító!

    2020. március 2-án elindult az azonnali fizetési rendszer, vagyis bármely magyarországi banknál is vagy, ha az utalásod megfelel a kritériumoknak (20 millió forintnál alacsonyabb összeget küldesz, illetve nem rendszeres, havonta, hetente ismétlődő utalásról van szó), akkor az pár másodpercen belül a címzetthez kerül. Ha te sem szoktad megjegyezni a bankszámlaszámokat, akkor jó hír, hogy most már e-mail cím vagy akár telefonszámra is utalhatsz. Megmutatjuk hogyan!

    frissítve: 2024. március 30.
  • Férfi MBH szép kártyát fog a kezében laptopos vásárlás közben
    Bankszámla

    MBH SZÉP Kártya – minden, amit tudnod kell róla 2024-ben

    Az MBH SZÉP Kártyák a SZÉP Kártya családba tartoznak. Ezeket a plasztikokat több bank is kibocsátja azzal a céllal, hogy a munkavállalók ezekkel költhessék el kedvezményesen adózó célzott jövedelmüket. Ismerd meg a lehetőségeidet, hogy a lehető legjobban kihasználhasd az MBH SZÉP kártya előnyeit!

    frissítve: 2024. január 1.